top of page

NÓW KSIĘŻYCA


Księżyc to energia kobieca. Utożsamiany jest z naszą podświadomością, tym co ukryte, z intuicją. Kiedy dopasowujemy się do faz księżyca stajemy się bardziej dostrojeni do naszego kobiecego aspektu w nas, stajemy się bardziej wrażliwi, intuicyjni i możemy czuć emocje i energię związaną z fazami księżyca. Nów księżyca niesie ze sobą energię nowości. Czas otwarcia się i przyjmowania tego co niesie dla Ciebie wszechświat. Świetny czas na planowanie, nowe pomysły, marzenia, wysyłanie intencji i zastanowienie się czego naprawdę chcesz w swoim życiu. Nów księżyca nakierowany jest na odpoczynek i zgłębianie siebie. Możemy czuć się bardziej zmęczeni i emocjonalni, dlatego umysł i ciało potrzebują czasu na wyciszenie. Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić to zadbać o siebie i wsłuchać się w swoją intuicję. Kilka rzeczy, które możesz dla siebie zrobić aby wyciszyć się, zadbać o siebie i wsłuchać się w szept swojej duszy podczas Nowiu księżyca… i nie tylko... Dom/ Mieszkanie: Żeby mogło nadejść nowe warto pozbyć się starej energii, która może nas blokować, dlatego jest to idealny czas, aby oczyścić swój dom. Posprzątaj swoją przestrzeń, wyrzuć rzeczy, które nie są Ci już potrzebne, zrób miejsce na nowe. Wywietrz swoje mieszanie, dom. Możesz zrobić to w formie swojego rytuału, wyrażając prośbę o oczyszczenie swojej przestrzeni z każdej energii, która już nie służy oraz otwarcie się i przywitanie nowej pozytywnej energii. Poczuj jak napełniasz się energią miłości i harmonii prosto ze Źródła. Możesz oczywiście zrobić sobie przy tym wizualizację. Dobrze jest również okadzić swój dom usuwając zastała energię. Dla początkujących w tej kwestii dobry jest liść laurowy lub Paolo Santo.

Oczyszczająca kąpiel/prysznic: Pozwól sobie na chwilę relaksu i oczyść swoją energię oraz zrelaksuj się. Stwórz przyjemny nastrój, zapal swoją ulubioną świecę, puść relaksującą muzykę. Użyj do kąpieli soli morskiej lub soli Epsom. To doskonały sposób na zharmonizowanie swojej energii. Twoja aura jest polem energetycznym, które emanuje z twojego ciała i ma wiele warstw. Tak więc, jeśli zgromadziłeś dużo gęstszych wibracji lub jesteś osobą wrażliwą, wpłynie to na twoją aurę. Kąpiel pomoże Ci pozbyć się ze swojej aury toksycznych i niższych energii innych ludzi. Zwłaszcza jeśli jesteś empatią, polecam Ci od czasu do czasu kąpiel w soli, zwłaszcza w czasie Nowiu. Dodaj do kąpieli swoje ulubione olejki eteryczne, czy inne ulubione rzeczy do kąpieli. Jeśli wolisz prysznic, zrób sobie z soli relaksujący peeling z dodatkiem ulubionych olejków. Kończąc kąpiel nie zapomnij naładować się nową, świeżą energią. A tutaj jeden z moich przepisów na peeling:

Spisywanie swoich intencji: Nów to świetna okazja do manifestacji. W tej fazie księżyca energia sprzyja postawieniu sobie celi. Możesz spisać swoje marzenia, cele, intencje, plany na najbliższy czas jak i na całe życie. Możesz stworzyć mapę marzeń lub zeszyt, w którym będziesz zapisywać swoje intencje czy afirmacje. Pamiętaj, że nie wystarczy, że o tym pomyślisz, warto spisywać wszystko w formie fizycznej. Jest to pierwszy ruch w manifestacji naszych pragnień. Jeśli nie masz sprecyzowanego celu, zrób sobie medytacje, pokontempluj lub pobądź w ciszy i zapytaj swojego serca : ”Czego tak naprawdę chce?”, „Co jest moim celem w życiu?” …

Kontakt z naturą: W tym czasie możemy czuć się trochę jak oderwani od rzeczywistości. Odpocznij od telefonu, komputera, wszystkich bodźców technologicznych i społecznych. Warto wybrać się na spacer, odpocząć w lesie. Naładować baterie w kontakcie z Naturą. Uziemić się. Robi się coraz cieplej, wszystko zaczyna żyć więc warto pochodzić gołymi stopami po Ziemi czy przytulić drzewa. Pamiętaj tylko, aby najpierw zapytać czy możesz skorzystać z jego energii, czy udziela Ci pozwolenia. Wybierz drzewo starsze od siebie, które już obudziło się z zimowego snu i tuląc się do niego poproś aby zabrało od Ciebie całą starą, negatywną energię a oddało w zamian nową. Drzewa to cudowne istoty połączone z Ziemią i Niebem. Dobrze korzystać z ich mądrości i siły.

Stwórz dla siebie miejsce: Znajdź przestrzeń tylko dla siebie. Znajdź chwilkę na medytacje, pobycie w ciszy. Możesz wspomóc się pracą z kamieniami. Na Nów dobry jest labradoryt, który pomaga wzmocnić intuicję. Angelit, który zabierze od Ciebie nadmiar myśli i uziemi Cię lub Ametyst, który złagodzi niepokój i pomoże w oczyszczeniu. Możesz zadać sobie pytania: Może to dobry czas na zmianę wystroju Twojego osobistego miejsca mocy, miejsca medytacji, twojego "ołtarzyku". Jeśli takiego nie masz to może to dobry czas aby taki miejsce tylko dla siebie przygotować? Z ulubionymi książkami, kamieniami, rzeczami, które maja dla Ciebie moc.


Zapachy: Aromaterapia może pomóc w zrównoważeniu wzmożonych emocji i wrażliwości, których możesz doświadczać podczas nowiu.

Rozpyl ulubione olejki eteryczne w swoim domu. Możesz również zapalić świeczki zapachowe i dodatkowo połączyć się z żywiołem ognia. Tutaj malutka podpowiedź zapachowa:
Rozbudź swoją intuicje: Podczas Nowiu nasze zmysły psychiczne są wyostrzone. Warto z nimi popracować. To doskonały czas na pracę ze snem. Uszykuj sobie notes przed pójściem spać i połóż go blisko łóżka. Wyraź wewnętrzną intencje aby pamiętać swój sen i aby przyśniło Ci się coś co ma mieć dla Ciebie teraz znaczenie. Po przebudzeniu od razu sięgnij po notes i zapisz swoje sny. Jeśli będzie Ci łatwiej, możesz nagrać się na dyktafon. Możesz później przeanalizować swój sen. Zobaczysz, że po jakimś czasie Twój zeszyt zapełni się niesamowitymi przygodami ze snów, może nawet rozwiążesz jakieś swoje wewnętrzne wyzwanie i dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o sobie i swojej podświadomości. To również doskonały czas na pracę z różnymi narzędziami do pracy z intuicją i energią. Runy, karty, kamienie… wszystko co tylko Cię przyciąga.

💜Meraki💜 Agatha

Comments


bottom of page