top of page

WWO- wysoko wrażliwa osobowość 

Przez wiele lat nierozumiałam samej siebie, nierozumianam wrażliwości, której w sobie noszę. Było to dla mnie bolesne przez to co odczuwałam w kontakcie ze światem oraz przez ludzi, którzy traktowali mnie często jak dziwaka. Tak też się czułam. Jak dziwak z innej planety. Pół kosmita, pół człowiek. Nadal się tak czuję, ale teraz traktuję to jako wartość, którą wnoszę do świata... Czujesz się podobnie? Czytaj dalej, może też jesteś WWO. Ale od początku… Czym dokładnie jest WWO? Jest to cecha temperamentu, jaką jest wrażliwość sensoryczna. Wrażliwość sensoryczna jest wrażliwością na wszelkiego rodzaju bodźce zewnętrzne i wewnętrzne. Osoby wysoko wrażliwe cechuje bardzo duża głębia przetwarzania danego doświadczenia. Wielokrotne analizowanie danej sytuacji, rozkładanie jej na czynniki pierwsze. Upraszczając jeszcze bardziej, mózg osoby wysoko wrażliwej inaczej przetwarza bodźce, które do niego docierają. Osoba taka odbiera bodźce dużo intensywniej od pozostałych. Bierze się to z nadreaktywności układu nerwowego. Potocznie mówi się, że układ wysoko wrażliwych osób jest odsłonięty. Osoby WWO z reguły cechuje duża empatia co dodatkowo wzmaga odczuwanie. W zależności od badań szacuje się, że WWO stanowią od 10 do 25% populacji. Jak to wygląda w praktyce? Czujemy, że nie pasujemy do większości społeczeństwa. Odbiór rzeczywistości jest na tyle głęboki, że ciężko jest nam odnaleźć się w teraźniejszym świecie. Świecie chaosu, głośnym, zatłoczonym, skupiającym się na pędzie, sukcesie, gdzie stres i pośpiech grają główną rolę. Często czujemy się przebodźcowani, przytłoczeni, niezrozumiani. Oczywiście to nie jest tak, że wyłączamy się ze społeczeństwa, z życia, pracy. Chodzi mi o to, że życie w pędzie, stresie i szumie dzisiejszego świata wysysa z nas więcej energii niż z innych. Odczuwamy więcej. Czujemy intensywniej. Słyszymy głośniej. Widzimy więcej. Skąd wiesz, że jesteś bardzo wrażliwą osobą?


Być może bliscy mówią ci, że jesteś „zbyt wrażliwy” lub „za dużo myślisz”. Być może źle się czujesz w tłocznych, głośnych miejscach. Być może zastanawiasz się, dlaczego przejmujesz się bardziej niż inni ludzie.

To tylko niektóre oznaki, że możesz być bardzo wrażliwą osobą. Jest ich znacznie więcej. Jeśli odnosisz się do większości z tych znaków, istnieje duża szansa, że jesteś WWO. 1.Wrażliwość: Jesteś bardzo wrażliwy na zapachy: Wyobraź sobie sytuację. Siedzisz w autobusie i niedaleko Ciebie siedzi kobieta, która używa mocnych perfum. Zaczynają Cię drażnić i przeszkadzać Ci do tego stopnia, że boli Cię głowa, dostajesz migreny i chce Ci się wymiotować… 2.Emocje: Zczytujesz emocje z innych. Domówka. Do pokoju wchodzą po kolei zaproszeni goście. W trzy sekundy jesteś w stanie zczytać z każdej z osób ich nastrój, intencje. Czujesz ich energetykę. Widzisz ich mimikę twarzy, nawet najmniejszy szczegół Ci nie umknie. Rozmawiasz przez telefon z koleżanką. Okazuje się, że ma problem. Czujesz w sobie jej wszystkie emocje. Dosłownie CZUJESZ to co ona czuje. Czujesz jak te emocje odkładają się w Twoim ciele. 3. Często się wycofujesz: Niezależnie od tego, czy jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem, potrzebujesz czasu tylko dla siebie. Pod koniec długiego dnia potrzebujesz ciszy i czasu dla siebie. 4. Myślisz głęboko:

Podstawą bycia WWO jest głębokie przetwarzanie informacji. Oznacza to, że dużo zastanawiasz się nad swoimi doświadczeniami — bardziej niż inni ludzie. Niestety oznacza to również, że jesteś bardziej podatny na negatywne myślenie. Czasami obsesyjnie odtwarzasz wydarzenia w swoim umyśle lub wpadasz w niespokojne myśli. Po jakiejś małej „aferce” w pracy, przychodzisz do domu i analizujesz. Dlaczego ona tak do mnie powiedziała? Itd Gdzie reszta osób kompletnie zapomniała o całej sytuacji. Ciebie to jednak dotknęło i nie możesz przestać o tym myśleć.

5. Poszukujesz odpowiedzi:

WWO szukają odpowiedzi na ważne życiowe pytania. Pytają, dlaczego wszystko jest takie, jakie jest i jaka jest ich rola w tym wszystkim. Jeśli jesteś bardzo wrażliwą osobą, być może zawsze zastanawiałeś się, dlaczego inni ludzie nie są tak urzeczeni tajemnicami ludzkiej natury i wszechświata jak ty.

6. Dźwięki:

Kochasz muzykę. Jest to część Twojego życia. Czujesz ją każdą komórką ciała. Za to zbyt głośna muzyka lub dźwięki zwłaszcza gwałtowne doprowadzają Cię do szału i bólu głowy. W pracy leci muzyka z radia. Dla Ciebie jest totalnie za głośna. Musisz ją ściszyć bo inaczej eksplodują Ci uszy. Ściszasz ją delikatnie, dla Ciebie jest to ogromna ulga, dla innych prawie niezauważalna różnica. Siedzisz w biurze. Próbujesz się skupić na swoim projekcie ale z pokoju obok dobiega głos stukania ołówka o biurko. Rozprasza Cię to niesamowicie, a koledzy obok kompletnie tego nie słyszą. 7. Ubrania:

Jesteś wrażliwy na to co nosisz. Drapiąca tkanina, metka doprowadzają Cię do obłędu. 8. Świat wewnętrzny:

Dzięki głębokiemu przetwarzaniu, masz bogaty świat wewnętrzny. Możesz mieć skłonność do marzeń, lub możesz „wyłączać” się ze świata. Możesz mieć bardzo realistyczne sny, przekazy. 9.Niezrozumienie:

Wysoka wrażliwość jest często błędnie odbierana. Być może zostałeś nazwany : nieśmiałym, wstydliwym, niespokojnym, możliwe, że sugerowano, że jest z Tobą coś nie tak, nazwano Cię dziwakiem, powiedziano Ci, że nie masz się przejmować i nie masz tego brać do siebie. Wielu WWO jest określanych jako introwertycy, ponieważ introwertycy i WWO mają wiele wspólnych cech, takich jak potrzeba samotności. Jednak 30 procent WWO to w rzeczywistości ekstrawertycy. 10. Stymulanty:

Niektóre WWO są dużo bardziej na wrażliwe na kofeinę, alkohol i inne substancje, takie jak np cukier. 11. Konflikty:

Odczuwasz głęboko wszystkie konflikty, dlatego unikasz ich jak to tylko możliwe. 12. Krytyka: Słowa naprawdę mają znaczenie dla WWO. Pozytywne słowa mogą sprawić, że wzniosą się w górę, ale ostre słowa to jak nóż wbity w plecy.

13. Sumienność i perfekcyjność:

Starasz się nie popełniać błędów. Oczywiście nie oznacza to, że jesteś doskonały, (nikt nie jest!)ale zawsze dokładasz wszelkich starań, żeby było jak najlepiej. Przez to dość często ludzie WWO są dobrymi pracownikami. Jednak nadmierny perfekcjonizm może ich zabijać.

14. Piękno:

Piękne zapachy, kwiaty, sztuka, zwierzęta, dźwięki poruszają całą Twoją głębię. Muzyka wprowadza Cię w stan bliski transu, w zdumienie. Nie rozumiesz, jak inni ludzie nie są tak poruszeni pięknem jak ty. Często jesteś tak poruszony, że płaczesz.

15. Spostrzegawczość:

Jesteś spostrzegawczy i wnikliwy. Lubisz analizować. 16. Smutek: Poprzez to niezrozumienie jako dziecko mogłeś być postrzegany jako dość smutne i wycofane dziecko. Jako dziecko mogłeś być mądry ponad swoje lata. 17. Zmęczenie: Idziesz na zakupy do galerii handlowej. Muzyka, która gra w każdym sklepie, sztuczne światła i tłumy ludzi powodują, ze po chwili jesteś już tak zmęczony jakbyś przerzucił tonę węgla. 18. Głos: Ton głosu ma znaczenie. Jeśli jesteś WWO, ktoś podnoszący na ciebie głos , zwłaszcza ktoś bliski, może poczuć się jak cios w brzuch. Podobnie, jako dziecko, mogłeś płakać, gdy rodzic lub nauczyciel na Ciebie nakrzyczał. 19. Wewnętrzna wiedza:

Ponieważ nasze wrażliwe systemy wychwytują tak wiele informacji, zwykle dobrze czytamy ludzi. W rzeczywistości, według badań, nasze mózgi reagują z niesamowitą empatią, a nawet zwiększoną świadomością skierowaną na ludzi. Możemy wiedzieć, kiedy ktoś kłamie. Możemy wiedzieć, kiedy ktoś mówi, że wszystko w porządku, ale tak nie jest. Czasami wiemy, co ktoś powie lub zrobi, zanim faktycznie to powie lub zrobi.

WWO to świetni doradcy, uzdrowiciele. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że WWO często rozumieją innych ludzi lepiej niż Ci ludzie rozumieją siebie. 20. Okrucieństwo: Ktoś robi prymitywny żart i wszyscy się śmieją oprócz ciebie. Nawet jeśli to „tylko żart”, możesz mieć trudności z zrozumieniem tego. WWO brzydzą się okrucieństwem, samo patrzenie chociażby na straszne filmiki na YT jest czymś nie do zniesienia. 21. Relacje: WWO lubią nawiązywać głębokie, stałe relacje. Nie lubimy small talków, powierzchowności i prymitywizmu. 22. Praca: Potrzeba sprzyjającej przestrzeni do pracy, spokojnego miejsca. Chaos wywołuje stres. Nie potrafimy pracować pod presją czasu i obserwacją. Presja sprawia, że je jest się mniej efektywnym i kreatywnym.

 


 

Jeśli jesteś samoświadomą osobą, która już dawno rozpoznała u siebie cechę wysokiej wrażliwości to zapewne wiesz jakie czynnik i sytuacje wywołują u Ciebie spadek energii, wzmagają stres, złe samopoczucie. Gorzej jest z osobami, które świadome nie są. Wtedy całe życie walczą same ze sobą, próbując dopasować się do norm społeczeństwa, cierpiąc potem i odchorowując wiele sytuacji. Osoby takie żyją w wewnętrznej niezgodzie na życie w jakim przebywają, próbując tłamsić swoją wrażliwość. Wtedy pojawia się wstyd, lęk, trudność w wyrażaniu emocji. Dodam jeszcze, że osoby wysoko wrażliwe mogą mieć problemy z ciałem, chorowaniem, ogólnie z psychosomatyką. Jak wiadomo, emocje mają jeden z największych wpływów na powstawanie zaburzeń w naszym ciele fizycznym i subtelnym. Niezrozumienie siebie i procesów jakie w nas zachodzą może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Bardzo często mogą dokuczać migreny, problemy z układem trawiennym, oddechowym. Osoby WWO powinny dbać o siebie podwójnie. Nie zmienisz swojego układu nerwowego, ale możesz nauczyć się żyć w harmonii i zgodzie z sobą. Jak świadomie żyć z cechą osoby wysoko wrażliwej? Jako WWO ważne jest, aby być świadomym swojej sytuacji, aby móc nauczyć się nią zarządzać. W tym szybkim świecie nadmiernej stymulacji musisz nauczyć się dokonywać wyborów, które są dla ciebie zdrowe, nawet jeśli inni nie będą tego rozumieć. Stawiaj siebie, swoje zdrowie, komfort fizyczny i psychiczny na pierwszym miejscu. Naucz się wsłuchiwać w swoje ciało i emocje. Niech stanie się to dla ciebie wskazówką. Musisz zaufać sobie. Zacznij zmianę od małego kroku. Co może pomóc: Stawiaj SIEBIE na pierwszym miejscu i szanuj swoje potrzeby. Odpoczywaj gdy czujesz, że Twój organizm tego potrzebuje. Jeżeli czujesz się zmęczony lub wyczerpany po ciężkim dniu, spotkaniu, pracy, czy np. odwiedzinach, nie rób nic na siłę. Jeśli musisz, idź do łóżka, na spacer do lasu, posiedź w fotelu, weź kąpiel czy cokolwiek co cię relaksuje. Żyjemy w czasach, w których mamy ogromną presje, żeby cały czas coś robić. Z reguły WWO nakładają na siebie za dużo obowiązków a za mało odpoczynku. A więc... odpocznij! Naucz się stawiania granic i asertywności. Jest to spore wyzwanie, ale bez wytyczenia granic i przez bycie zawsze do wszystkich Twoja energia będzie cały czas okradana. Znajdź coś co lubisz robić, pasję, hobby. Jeśli nie masz żadnego zajęcia, którego lubisz lub kochasz... to odkrywaj i baw się życiem. Próbuj. Ważne, żebyś miał coś co Cię zrelaksuje. Znajdź codziennie czas tylko dla siebie. Zaraz ten post zacznie wybrzmiewać jak coachingowy bełkot, ale to co piszę jest proste i zarazem bardzo ważne dla każdego a w szczególności dla wszystkich WWO, więc - Uprawiaj sport. Nasze ciała fizyczne są równie wrażliwe co nasze ciało emocjonalne. Ćwicz, dbaj o swoje fizyczne ciało. Zwracaj uwagę na jedzenie. Unikaj przetworzonego jedzenia. Polecam żywy pokarm. Owoce, warzywa. Unikniesz w ten sposób problemów trawiennych. Zwracaj uwagę czy dostarczasz witaminy i minerały, suplementuj je odpowiednio. W stresowych momentach, WWO mogą kompletnie wypłukać się z witamin i minerałów. Pamiętaj o oddechu. Praktyki oddechowe pomogą Ci się uspokoić. Naucz się rozpoznawać emocje. Lokalizuj je w ciele, bądź obserwatorem. Zrezygnuj lub chociażby ogranicz TV, wszystkie programy informacyjne, które nasiąknięte są strachem i propagandą, horrory, filmy, domumenty przemocowe. Przebywaj jak najwięcej z naturą. Spacery, las, woda. Zwierzęta. Jeśli kochasz zwierzęta (a w sumie nie znam żadnej WWO, która zwierząt nie kocha ;) ) to staraj się jak najwięcej czasu przebywać ze zwierzętami. To cudowni uzdrowiciele. Otaczaj się ulubioną muzyką, ulubionymi zapachami, olejkami. Naucz się mniej przejmować opinią innych. Tak, łatwo powiedzieć... Wiem, że pewnie słyszysz ten tekst notorycznie, ale w praktyce można nauczyć się w pewnym stopniu przestać się przejmować. Wykorzystaj lecznicze właściwości kamieni szlachetnych i kryształów. Kiedy kryształy są noszone lub umieszczane na twoim ciele, mają potężny efekt wibracyjny, który przepływa z kryształu do ciebie.

Każdy kamień ma inne właściwości.

Ochronę dla twojego pola energetycznego zapewni np: turmalin, onyks, ametyst, tygrysie oko. Uziemienie przyniesie np hematyt. Warto poczytać o właściwościach kamieni i dobrać odpowiedni dla siebie. Ochrona energetyczna. Ochrona Energetyczna odnosi się do bycia świadomym własnego pola energii. Jest to podejmowanie świadomych działań, aby Twoja energia była czysta, zrównoważona i wysoko wibrująca dla optymalnego samopoczucia. Pomaga to uniknąć wyczerpania, uczucia przytłoczenia, niepokoju lub manifestacji fizycznych objawów. Ochrona energetyczna jest jak niewidzialna zbroja chroniąca twoją osobistą energię. Pamiętaj, że to INTENCJA ochrony twojego pola energetycznego chroni ciebie.

Ochrona swojej aury:

-Jeśli kiedykolwiek zdarzy ci się sytuacja, w której ktoś jest bardzo negatywny lub jeśli jesteś w tłumie ludzi i zaczynasz czuć nadmiar bodźców, skrzyżuj ręce nad dolną częścią brzucha lub na kolanach i skrzyżuj nogi i ustaw intencję, że twoja energia jest chroniona. Zapobiegnie to wysysaniu energii. Te pozycje ciała zamykają obwody energetyczne człowieka, a także chronią różne punkty, w zależności od tego, gdzie skrzyżowane są ręce.

-Światło jest formą energii i może zapewnić Ci ochronę. Wyobraź sobie, że jesteś otoczony białym, fioletowym, różowym lub złotym światłem. Białe światło jest czyste i oczyszcza energię, fioletowe światło jest ochronne, a różowe światło jest energią miłości.

Wizualizacje:

-Stojąc pod prysznicem (prawdziwym lub wyobrażonym) zwizualizuj sobie, że woda jest białym światłem i oczyszcza Cię z negatywnych wibracji oraz napełnia Cię ochroną.

-Wizualizuj światło, bańkę ochronną, która otacza Twoje ciało. Wyraź intencję, że żadne negatywne wpływy nie mają dostępu do twojego pola.

Białe światło jest ważne, ponieważ przebywanie w nim podnosi nasze własne wibracje. Dodatkowo pomaga zneutralizować negatywne wibracje, które przedostają się do naszej aury. -Wizualizuj korzenie wychodzące z Twoich stóp i łączące się z Ziemią. W ten sposób możesz w bardzo prosty i szybki sposób się uziemić.

 


 
Kilka słów odnośnie czakr i problemów z jakimi mogą zmagać się osoby WWO

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy twoje czakry są niezrównoważone, oznacza to, że energia nie przepływa przez ciało i przez ścieżki energetyczne w najlepszy możliwy sposób.

Nasze wspomnienia, wierzenia i opowieści o naszej przeszłości mogą być przechowywane w czakrach, co może powodować blokady lub brak równowagi.

Możliwe jest usunięcie tych blokad poprzez wewnętrzne uzdrowienie, rozwijanie nowych wspierających nawyków i tworzenie nowych sposobów myślenia.

Czakra korzenia:

Przykładowe problemy: brak poczucia bezpieczeństwa, poczucie zagrożenia, poczucie braku przynależności, wyobcowanie, brak stabilności finansowej, problemy zawodowe -Wrażliwość na bodźce w otoczeniu u ludzi WWO może powodować przedstymulowanie co może objawiać się brakiem poczucia bezpieczeństwa lub poczuciem zagrożenia.

-Osoby WWO bardzo dużo czasu spędzają w „swoich głowach”, myśląc i analizując. Większość energii przekazując wyższym czakrom, co powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie czakr niższych w tym pierwszej czakry korzenia. Spędzanie czasu w swoich myślach powoduje, że nie jest się połączonym ze swoim ciałem. Dlatego ogromnie ważne jest dla osób wysoko wrażliwych aby poświęcały czas na uziemienie. Przykładowe rzeczy, które możesz zrobić aby przywrócić równowagę: ćwicz techniki uziemiające, techniki oddechowe, joga, idź do lasu, parku, przytul się do drzewa. Kontakt z naturą jest bardzo ważny. Chodź na bosaka.

Czakry sakralna: centrum kreatywności, radości i zabawy.

Przykładowe problemy: sztywne wzorce myślenia, rutyna, trudność w zrelaksowaniu się, zabawie i odpoczynku, brak zaufania do siebie, brak zaufania do innych

- może tu istnieć problem braku zaufania do swoich uczuć. -Jeśli dorastało się w środowisku niewspierającym i ludzie wokół utwierdzali w przekonaniu, że „coś z tobą jest nie tak”, słyszałeś często „nie przejmuj się tak” , „nie bierz tego do siebie”, „ po co tak przeżywasz”, możliwe, że nastąpiło zablokowanie przepływu energii. Wynikiem tych wpojonych przekonań może być brak zaufania do samego siebie.

-Poprzez czakrę sakralną wyłapujemy również emocje innych. Jeśli dodatkowo nie ufamy sobie to istnieje prawdopodobieństwo, że nie odróżniamy naszych uczuć od cudzych. Łatwo nami manipulować.

Ważną czynnością jest nauczenie się tworzenia silnych granic energetycznych, stawiania granic i nauka asertywności.

Naucz się wzmacniać swoje granice energetyczne, aby nie przejmować uczuć innych ludzi! -Jest to centrum radosnej i twórczej ekspresji, więc nauka zabawy i czerpania przyjemności z życia jest tutaj ogromnie ważna.

Czakra splotu słonecznego: siedziba twojej osobistej mocy. Przykładowe problemy: niska samoocena, brak pewności siebie, trudność w podejmowaniu działań, poczucie wstydu z powodu tego kim jesteś, niepewność, przejmowanie się opinią innych, nadwrażliwość na krytykę -Możesz zacząć odczuwać wstyd z powodu tego, kim jesteś, poczucie inności, (negatywne) Rozpocznij od udzielenia sobie pozwolenia na bycie sobą.

Oznacza to, że akceptujesz wszystkie części siebie, nawet te wrażliwe części, ponieważ to sprawia, że ​​jesteś sobą. Po drugie, w tej akceptacji podejmujesz również działania. -Możesz też tłumić silniejsze uczucia, takie jak gniew, i unikać konfrontacji


Czakra serca: To centrum tego, kim jesteśmy, miłość i połączenie.

Przykładowe problemy: niestawianie granic, zaniedbywanie siebie, brak radości, skupienia, spokoju, wycofanie -Czakry serca osób bardzo wrażliwych mogą być nadaktywne. Jeśli jedna czakra jest nadaktywna, prawdopodobnie dwie sąsiednie są nieaktywne. Dlatego przy pracy z czakrami trzeba brać pod uwagę wszystkie 7 głównych. Czakry nigdy nie działają w izolacji, ponieważ są ze sobą połączone.

-WWO często stawiają innych przed sobą, co może spowodować zaburzenie równowagi czakry serca

-Może to objawiać się jako problemy z stawianiem granic

-Aby wyleczyć czakrę serca, musisz wzmocnić i zrównoważyć swoją czakrę korzenia, czakrę splotu słonecznego i czakrę gardła.

-Wysoka wrażliwość na reakcje innych może również prowadzić do zamknięcia czakry serca.

Zamknięta czakra serca uniemożliwia poczucie spokoju, radości i skupienia.

Pierwszym krokiem do otwarcia czakry serca jest praktyka przebaczania.

Wybacz sobie i wybacz innym. Kiedy komuś wybaczamy, uwalniamy energetyczne przywiązanie do tej osoby lub wydarzenia. Zyskujesz wolność. Mogę polecić tutaj metodę radykalnego wybaczania, EFT oraz praktyki oddechowe.

Drugą częścią otwierania serca jest sprawienie, by dbanie o siebie stało się regularną częścią twojego życia. Zaczynasz szanować swoje potrzeby. Czakra Gardła: centrum naszej autentycznej ekspresji, komunikacji. Przykładowe problemy: problemy komunikacją

-WWO dość często nie zabierają głosu aby nie urazić kogoś, lub stoją z boku i zamykają się na własną komunikację -Być może nie mówisz za siebie

-Aby w pełni wkroczyć w swoją autentyczność, musisz mówić swoją prawdę

Zacznij od wyrażenia swoich opinii i obrony siebie oraz rzeczy, w które wierzysz.

Czakra gardła połączona jest również z naszym z naszym celem.

Nasz cel rozwija się w nas, kiedy jesteśmy zestrojeni z naszą własną prawdą. -Unikaj mówienia „białych kłamstw”, nawet jeśli próbujesz sprawić, by ktoś inny poczuł się lepiej

Czakra trzeciego oka i czakra korony

Teraz przechodzimy do wymiaru duchowego, kiedy patrzymy na te dwie górne czakry.

Twoja czakra korzenia aż do czakry gardła jest bardziej połączona z wymiarem fizycznym, a czakra trzeciego oka i czakra korony są bardziej połączone z wymiarem duchowym.

Czakra trzeciego oka, która znajduje się między brwiami na twoim czole, jest twoim połączeniem z intuicją.

-WWO są naturalnie bardziej intuicyjne, a wyczuwanie subtelności jest jedną z kluczowych cech bycia bardzo wrażliwą osobą.

Tak więc ta zdolność do bycia bardziej wrażliwym i nadmierne myślenie i intelektualizacja, może spowodować, że WWO spędza dużo czasu w tych górnych czakrach, w wyniku czego możesz czuć się nieuziemiony

-Jeśli czakra trzeciego oka i korony są nadaktywne to możesz być nieuziemiony lub nawet pozbawiony kontaktu z rzeczywistością. Możesz czuć rozłąkę między sobą a światem zewnętrznym.

Jeśli twoje górne czakry są nadaktywne, sposobem na przywrócenie ich równowagi jest praca nad dolnymi czakrami.


Ćwiczenia ugruntowujące wzmacniają czakrę korzenia, a czakra korzenia jest podstawą tworzenia zrównoważonego systemu energetycznego.

Ważne jest, aby spojrzeć na system energetyczny jako całość.

Wszystko jest ze sobą połączone, a rzeczy, które robimy na jednym poziomie, automatycznie przenikają na drugi poziom.

Świat opiera się na bardzo wrażliwych ludziach, takich jak ty, aby uczynić go bardziej współczującym, wyrozumiałym miejscem. Wysoko wrażliwa osobowość nie jest chorobą, ani żadnym zaburzeniem. Jeżeli kiedykolwiek ktoś powiedział Ci, że jest z Tobą coś nie tak właśnie przez to, że jesteś wysoko wrażliwcem to teraz przeczytaj uważnie: Wszystko z Tobą porządku! Jesteś wyjątkową, piękną i delikatną a zrazem tak silną istotą. Dziękuję, że jesteś! Świat jest o wiele piękniejszy dzięki Tobie! Wnosisz ogromną wartość! Przekleństwo czy dar?

 

Jeśli zaakceptujesz swoją wrażliwość to z tego „przekleństwa” możesz stworzyć ogromny „DAR”. WWO ma swoje plusy i minusy. Od Ciebie zależy jak wykorzystasz tą cechę i na czym się skupisz. Wykorzystaj swoją wrażliwość. To Twoja autentyczność! Zrób z niej pożytek. Wysoka wrażliwość sprzyja kreatywności, tworzeniu pięknych rzeczy. WWO mogą być genialnymi liderami, psychologami, robić karierę na wielu szczeblach. Dzięki temu, że osoby wysoko wrażliwe głębiej odczuwają energię, która ich otacza mogą być też wspaniałymi uzdrowicielami. Jeśli jesteś WWO to zachęcam Cię do pracy z energią. Masz dar, który możesz wykorzystać w piękny sposób. Jeśli masz żywe sny to może warto zainteresować się tym tematem? Załóż sobie na początek pamiętnik i spisuj swoje sny zaraz po przebudzeniu. To może okazać się dla Ciebie bardzo pomocne narzędzie w odkrywaniu siebie. Ponadprzeciętna intuicja, która często towarzyszy WWO może prowadzić nawet do przeczuwania nadchodzących wydarzeń. Nie ignoruj tych znaków. Wsłuchaj się w Szept Duszy. <3 MERAKI <3

Opmerkingen


bottom of page