top of page

Jak wsłuchać się w głos intuicji?


Dzisiejszy świat może być przytłaczający. Każdego roku społeczeństwo coraz bardziej kręci się wokół technologii, ekranów i stresu. Zbyt łatwo jest dać się złapać w porównywanie się do innych i tego co pokazuje nas idealny świat za ekranem w mediach społecznościowych lub czuć się przytłoczonym niekończącym się 24-godzinnym cyklem informacyjnym. Nic dziwnego, że często czujemy się uwięzieni w negatywnych cyklach lęku, strachu i stresu. Na szczęście wszyscy rodzimy się z możliwością dostępu do narzędzia, które może nam pomóc przezwyciężyć wszystkie dzisiejsze współczesne zmagania. Narzędzie, które może pomóc nam poprowadzić nas przez życie i pozostać na właściwej ścieżce. To nasza jedyna prawdziwa supermoc, starożytna mądrość pogrzebana w każdym z nas. Mówię o Twojej intuicji!

Definicja intuicji to „zdolność do natychmiastowego zrozumienia czegoś, bez potrzeby świadomego rozumowania”. Innymi słowy, jest to pomost między naszymi świadomymi i nieświadomymi umysłami. Na przykład, czy kiedykolwiek miałeś niewytłumaczalne uczucie w jelitach, które instynktownie podpowiadało ci, kiedy coś, co robisz, było dobre lub złe? Tak przemawiała Twoja intuicja. Teraz wyobraź sobie, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś miał dostęp do tego wewnętrznego systemu naprowadzania, kiedy tylko tego potrzebujesz. Brzmi niesamowicie, prawda? Kto nie chciałby tego więcej?

Słuchanie i ufanie temu małemu głosikowi jest cudowną rzeczą samą w sobie, ale praca nad rozwinięciem tego małego głosu może uczynić go jeszcze potężniejszym. Wszyscy mamy świętą zdolność rozwijania i wzmacniania naszej intuicji. Im częściej go używamy, tym bardziej może się rozwijać i ewoluować. Wyobraź sobie swoją intuicję jako mięsień, który potrzebuje ćwiczeń i pożywienia. Przyjrzyjmy się 11 najlepszym sposobom na dostrojenie się i rozwinięcie swojego niesamowitego prezentu.

Medytuj: Dla większości ludzi intuicja ma bardzo miękki głos. Jeśli nasze umysły są zajęte codziennym stresem, może być bardzo trudno usłyszeć ten cichy głos. Medytacja to świetny sposób na oczyszczenie umysłu, wyciszenie ciągłego wewnętrznego dialogu i zrobienie miejsca dla naszej intuicji. Wypróbuj tę podstawową medytację, aby pomóc ci słuchać i dostroić się do swojego wewnętrznego ducha!

-Ustaw minutnik na 10 minut.

-Znajdź relaksujące i wygodne miejsce do siedzenia. -Zamknij oczy i wsłuchaj się w ciszę.

-Słuchaj i poczuj swój oddech (naprawdę zwracaj na niego uwagę), nie próbując go zmieniać.

-Po prostu obserwuj oddech. Zwróć uwagę na wszelkie pojawiające się odczucia. Po prostu BĄDŹ obecny. -Kiedy Twój umysł błądzi, po prostu skup się z powrotem na oddechu. Kiedy zegar odlicza, powoli otwórz oczy i poświęć chwilę na zapisanie wszelkich ważnych myśli, wiadomości, uczuć lub spostrzeżeń, które mogłeś otrzymać podczas medytacji.

Sny: Podczas godzin czuwania nasz mózg kognitywny sprawuje kontrolę. Wykorzystuje logikę i rozumowanie, aby ominąć naszą podświadomość. Jednak podczas snu ten świadomy umysł odpoczywa, pozwalając jednak zabłysnąć naszej wewnętrznej podświadomości. Możemy się wiele nauczyć o przezwyciężaniu problemów słuchając tej wewnętrznej świadomości.

Prowadź dziennik snów. Trzymaj notatnik i długopis tuż przy łóżku, a zaraz po wstaniu postaraj się zapisać wszystko, co pamiętasz ze swoich snów. Sny zaczynają znikać z pamięci natychmiast po przebudzeniu, więc uzupełnij swój dziennik snów, zanim zrobisz cokolwiek innego. Jak większość rzeczy, wymaga to praktyki, z biegiem czasu staniesz się coraz lepszy w interpretacji i zapisywaniu tych snów. Będziesz mógł dostrzec wzorce i okazje, w których twoja wewnętrzna świadomość próbuje pomóc Ci rozwiązać problemy lub poprowadzić cię we właściwym kierunku.

Przed pójściem spać wyobraź sobie, że pamiętasz swoje sny. Wyobraź sobie, że się budzisz i zapisujesz te sny w swoim dzienniku. Staraj się trzymać tę myśl w swojej głowie, kiedy zasypiasz. Pomoże to utrwalić praktykę w twoim umyśle i ułatwi ją następnego ranka. Więcej natury: Spędzanie czasu na łonie natury, z dala od technologii, to jeden z najlepszych sposobów na wyciszenie umysłu. Natura jest dla nas świetnym sposobem na dostrojenie się do naszych przodków i naszej niebiańskiej intuicji. Stąd pochodzimy, nasi przodkowie we wszystkim polegali na swojej intuicji. Intuicja była jednym z najważniejszych aspektów życia, jeśli chodzi o odnajdywanie pożywienia, unikanie drapieżników, odnajdywanie właściwej ścieżki. Za każdym razem, gdy zanurzamy się w pięknie natury, mamy okazję zanurzyć palec u nogi w innym świecie, w którym rządzi intuicja.

Bądź kreatywny: Zrób coś kreatywnego! Maluj, rysuj, buduj, szkicuj, wszystko, co podnosi Twój twórczy umysł. Kiedy jesteśmy młodzi, nasz wewnętrzny głos jest donośny i nie waha się przebić się przez niego. Gdy się starzejemy, ten wewnętrzny głos jest spychany przez obowiązki i stresy życia. Sięganie po tę twórczą część naszego mózgu może pomóc ponownie zapalić te ścieżki i wzmocnić naszą intuicję. Połącz się ze wszystkimi zmysłami: Twoja intuicja może działać poprzez każdy z pięciu zmysłów. Może przyjść jako dziwne lub pełne miłości odczucie, które odczuwasz fizycznie w swoim ciele, lub jako myśl, która wydaje się pojawiać znikąd. Może być wywołany określonym zapachem, a nawet smakiem. Zacznij zauważać i zwracać uwagę na wszystkie swoje zmysły. Kiedy ostatnio naprawdę skoncentrowałeś się na oddychaniu, węchu, smaku? Wszyscy słyszeliśmy zdanie „zatrzymaj się i powąchaj róże”, ale to naprawdę może pomóc w rozwijaniu intuicji. Im więcej ćwiczysz dostrajanie się do tych zmysłów, tym więcej może mieć twój „szósty zmysł”.

Podążaj za swoimi przeczuciami: Pewnym sposobem na rozwinięcie swojej intuicji jest przetestowanie swoich przeczuć. Kiedy zajmujesz się codziennym życiem, prowadź dziennik i zapisuj za każdym razem, gdy masz przeczucie. Kiedy usłyszysz ten mały głos, zapisz go, abyś mógł zobaczyć, jak działają te przeczucia. Może partner koleżanki daje Ci złe wibracje, zapisz swoje uczucia i zobacz, czy to się sprawdzi. Śledź swoje przeczucia i zobacz, czego możesz się nauczyć o swojej intuicji. Zmień swoją codzienną rutynę: Świadomy mózg kocha rutynę i porządek, ale im bardziej uporządkowane jest Twoje życie, tym bardziej zepchnięty jest twój wewnętrzny głos. Kiedy umysł jest zajęty, może być szczególnie trudno usłyszeć ten cichy głos. Zmiana rzeczy może wprawić Twój mózg poznawczy w pętlę i pozwolić, by Twoja intuicja zabłysnęła. Ucieknij od codziennej rutyny, zwolnij i zrób coś innego. Twoja intuicja Ci podziękuje.

Odtwórz przeszłe wydarzenia: Usiądź i spróbuj przypomnieć sobie sytuację, w której sprawy nie poszły zgodnie z planem lub nie poszły tak, jak chciałeś. Wizualizuj siebie z powrotem w tej sytuacji, zauważ wszelkie uczucia lub momenty, w których czułeś, że coś jest nie tak. Czy była okazja, by pójść inną drogą? Czy Twój wewnętrzny głos przemówił przez chwilę tylko po to, by wyprzedzić Twój poznawczy umysł? Spróbuj ocenić niektóre z tych zdarzeń i poszukaj wzorców, poszukaj sposobów, dzięki którym następnym razem możesz zrobić coś inaczej. Poszukaj sposobów, w jakie Twoja intuicja próbowała Cię poprowadzić i rzeczy, które próbowała Ci powiedzieć.

Praca z oddechem: Praca z oddechem to jeden z najlepszych sposobów na wyciszenie umysłu i dostrojenie się do wewnętrznego głosu. Wypróbuj tę metodę 4-7-8, aby dać swojej intuicji możliwość przeświecenia i przeniesienia świadomości do teraźniejszości.

- Zacznij od opróżnienia płuc z powietrza.- Wdychaj przez nos przez 4 sekundy. -Wstrzymaj oddech przez 7 sekund.

-Wydychaj powoli przez usta przez 8 sekund. -Powtórz ten proces 4 razy.

Ta technika 4-7-8 nie tylko pomoże z intuicją, ale jest świetnym sposobem na złagodzenie stresu i zmniejszenie niepokoju. Zasadniczo cały świat byłby o wiele lepszym miejscem, gdyby wszyscy ćwiczyli tę prostą technikę raz dziennie!

Myśl mniej, czuj więcej: Nasz mózg kognitywny myśli, nasza intuicja czuje. Nasze umysły zawsze zastanawiają się, kwestionują i zastanawiają się przez cały dzień. Po tylu latach nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to się dzieje. Gdyby ludzie mogli usłyszeć wszystkie pytania, nasz mózg kognitywny podskakuje cały dzień, pomyśleliby, że jesteśmy szaleni! Spróbuj zwolnić i „poczuć” więcej. Uczucia, które są zakorzenione w Twoim ciele, są również zakorzenione w prawdzie. Te uczucia nigdy nie kłamią. Naucz się ich więcej słuchać. Zwróć uwagę na te małe sygnały, które daje nam nasze ciało. Serce bije szybciej, ten supeł w jamie brzusznej, uczucie gorąca, zimna lub mrowienie. Znasz sytuację; spotykasz kogoś i od razu wiesz, że coś jest z nim nie tak, możesz to po prostu poczuć. Może Cię okłamuje lub źle traktuje, Twoje fizyczne ciało może to wyczuć i ostrzec Cię. Jeśli zwrócisz większą uwagę na te fizyczne wskazówki, możesz uniknąć wielu niewygodnych, bolesnych lub niezręcznych sytuacji. To mówi Twoja intuicja i próbuje Cię poprowadzić we właściwym kierunku.

Ćwicz „wyczuwanie” ludzi przed spotkaniem z nimi: To świetny sposób na przetestowanie i rozwinięcie swojej intuicji. Postaw się w sytuacji, w której możesz usiąść i obserwować kogoś przed spotkaniem z nim.

Wyobraź sobie, że stoisz w kolejce w kawiarni, spróbuj sobie wyobrazić, jaka będzie osoba za ladą, zanim z nią porozmawiasz lub się z nią spotkasz. Weź wszystko, co możesz o nich, po prostu patrząc na nie i ufając swoim uczuciom. Spróbuj stworzyć mentalny obraz tego, jacy będą, czy są przyjaźni, czy są towarzyscy, czy nie? Możesz użyć tego w prawie każdej sytuacji, aby przetestować swoją intuicję. Jest to potężny i praktyczny sposób, który pomoże Ci dostroić się do zmysłów, ciała i wewnętrznego głosu. Wdzięczność: W dzisiejszych czasach łatwo jest spojrzeć na negatywne aspekty życia i zapomnieć o wszystkich błogosławieństwach, które posiadamy. Wszyscy to robimy! Tak łatwo jest przeoczyć nasze zdrowie, miłość naszych rodzin, żywność i wodę, nasz dom czy naszą społeczność. Każdego dnia poświęć trochę czasu, aby rozpoznać i podziękować za kilka z tych niesamowitych rzeczy, które mamy szczęście mieć w naszym życiu. Ta prosta praktyka może otworzyć nas na wyższą częstotliwość i pozwolić, by więcej cudów życia znalazło dla nas drogę.

-Wdzięczność poprawia relacje.

-Wdzięczność poprawia sen.

-Wdzięczność poprawia zdrowie fizyczne.

-Wdzięczność poprawia poczucie własnej wartości.

-Wdzięczność zwiększa empatię i zmniejsza agresję. -Wdzięczność poprawia zdrowie psychiczne. Korzyści płynące z praktykowania wdzięczności zostały naukowo zbadane i okazały się potężnymi, prawdziwymi narzędziami. Pomyśl o tym, jak bardzo niektóre z tych pozytywnych korzyści mogą drastycznie zmienić Twoje codzienne życie. Wdzięczność może naprawdę otworzyć mnóstwo drzwi do lepszego życia, co z kolei pomoże Twojej intuicji! MERAKI Agatha

Comments


bottom of page